Jak zaprojektować kuchnię?


Po pierwsze należy dokładnie pomierzyć pomieszczenie i wziąć pod uwagę umiejscowienie np.: okna, drzwi, przyłącza w-k, gazu, instalacje elektryczną.

Kolejny krok to sprecyzowanie jakie wyposażenie AGD potrzebujemy w kuchni. Podstawowe i niezbędne to: lodówka, okap, kuchenka, ale również jest to zmywarka, mikrofala, ekspres do kawy, pralka. Musimy podjąć decyzję czy sprzęty będą do zabudowy, czy też nie, tu dość istotną sprawą są wymiary sprzętów: zmywarka występuje w standardowej wysokości ok. 82 cm i ma szerokości 45 cm, 60 cm oraz 90 cm (tu dobieramy w zależności od miejsca i potrzeb rodziny). Lodówki do zabudowy - szerokość: 60 cm, różnej wysokości.
Piekarniki kupimy do szafki 60 cm jak również do szafek 50 cm.

Następnie musimy zaprojektować szafki, standardowo wysokość dolnych to 86 cm (z cokołem i blatem), wysokości szafek górnych jest dowolna, przeważnie od 72 cm lub 92 cm (nawet do samego sufitu). Szafki mogą otwierać się na boki lub do góry.
Planując wielkości szafek starajmy się zaplanować jej przeznaczenie, ułatwi to zaplanowanie wewnętrznych półek (zwracamy uwagę na większe sprzęty: mikser, sokowirówka, frytkownica, maszynka do mielenia, krajalnica, szybkowar).

Należy zaplanować również odpowiednią ilość blatów roboczych, zlew, oświetlenie, szuflady. W szafkach można stosować carga i ociekarki.


Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w zaprojektowaniu oraz wykonamy meble na zamówienie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza